Прикмети та традиції на 5 травня: поради для успішного святкування Дня Луки

Цей день має важливе значення в Православній Церкві, оскільки вшановується пам’ять Луки, апостола і першого іконописця. З цієї нагоди люди підносять молитви за справедливість і правосуддя. Розглянемо традиції, звичаї та прикмети, пов’язані з цим особливим днем.

Традиції та звичаї

У православному середовищі день Луки часто називають “Цибулевим”, що пояснює, чому висаджування цибулі на городі стало звичною практикою. Вважалося, що споживання цибулин по одній забезпечить міцне здоров’я протягом усього літа. Цибуля також вважалася потужним захисником від злих духів, тому її шанували в родинах. Крім того, вважалося, що кожен сон, побачений у цей день, несе в собі пророче послання. Щоб збалансувати гострий смак цибулі, дітям дозволяли більше солодкого, ніж зазвичай.

Чого слід уникати в день цибулевого порею

Лука, відомий своєю нелюбов’ю до безладу, надихнув традицію, яка зараз перетворилася на генеральне прибирання в домогосподарствах. 5 травня стало днем, коли сім’ї утримувалися від надмірностей, не накривали вишукані столи, щоб не привертати до себе негативну енергію. Селяни намагалися не сидіти на порозі, оскільки вважалося, що злі духи можуть спокусити їх. Не рекомендувалося також висловлювати смуток або проливати сльози. Якщо ж очі ставали вологими, то це пояснювали скоріше пекучою дією цибулі, ніж якоюсь печаллю.

Прикмети на 5 травня

З днем Луки були пов’язані певні прикмети та прикмети:

  • Тепла погода в цей день віщувала спекотне літо.
  • Тривале кування зозулі вважалося ознакою щедрого врожаю.
  • Знахідка монети вважалася сприятливим символом, пов’язаним з майбутнім багатством і процвітанням.

Знаючи ці прикмети та звичаї, люди могли перейнятися духом Дня Луки й сприяти створенню позитивного і гармонійного середовища у своєму житті.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress